урок українська мова 5 клас правила вживання мякого знака

урок українська мова 5 клас правила вживання мякого знака


Весь урок базується на знайомстві учнів з ремеслами українців. Виховую повагу та цікавість до історії та культури рідного краю, до минулого українського на. у 5 класі. на тему: Правила вживання м’якого знака. Підготувала. Хоменко Н.М. Тема . Правила вживання м’якого знака. Мета: повторити і систематизувати знання про правила вживання м’якого знака; вдосконалювати правописні вміння учнів, розвивати усне і писемне мовлення, мислення дітей; виховувати повагу та цікавість до історії та культури рідного краю, до минулого українського народу.


Мета: поглибити й узагальнити знання учнів про правила вживання м’якого знака; виробляти навички правильної вимови та написання слів з орфограмою «М’який знак»; формувати вміння знаходити вивчені орфограми, пояснювати їх, застосовувати отримані знання на практиці; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, усне й писемне мовлення; виховувати шанобливе ставлення до національної культури, української пісні, рідної мови.


«Правила вживання знака м'якшення» з української мови в 5-му класі. Закріпити знання, вміння, навички правопису слів із знаком м'якшення. Розвивати логічне мислення, уяву, мовлення. Сприяти. Але потрібно добре засвоїти паролі-правила царя М'якого знака і виконати всі його завдання. Запис теми уроку. ІV. Закріплення знань, умінь і навичок. Таблиця «Правила вживання м'якого знака». Ь пишеться. Ь не пишеться.


Під час вивчення правил вживання м’якого знака виникає потреба подати теоретичний матеріал у цікавій, доступній для дітей формі. Для цього створена презентація з яскравими героями мультфільмів. Кожне правило подається у вигляді динамічної таблиці. До правил дібрані приклади та винятки з правил. На слайдах розміщені завдання для закріплення вивченого матеріалу. Всього 27 слайдів, не перенасичених інформацією. Саме динамічні таблиці дозволяють перемикати увагу п’ятикласників та завдяки рухливим картинкам зосереджуватись на головному.


Мета: навчальна: поглибити знання учнів про вживання знака м'якшення; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити слова з цією орфограмою в текстах; удосконалювати орфоепічні вміння; розвивальна: розвивати мовленнєві навички, пам'ять, увагу, розвивати аналітичні вміння; виховна: виховувати повагу до культурної спадщини українців; стимулювати зацікавленість народними.


УКРАЇНСЬКА МОВА 5 КЛАС Плани-конспекти - Для шкіл з російською мовою навчання. Фонетика. Орфоепія. Графіка. Орфографія. Урок № 30. Тема. Правила вживання м’якого знака. Мета: закріпити набуті знання з теми «Вживання м’якого знака», вдосконалити навички правильного написання і вимови слів із м’яким знаком; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати повагу до минулого нашої Батьківщини. Обладнання: підручник, текст диктанту. Хід уроку. I. Актуалізація опорних знань учнів. Проблемні запитання. — Чому в давальному відмінку в слові неньці пишеться м’який знак, а в слові Тетянці — ні? — .


Обладнання: таблиця «Правила вживання м’якого знака», підручник (Заболотний, 5 клас), кросворд на дошці. I.Організаційний етап уроку. II.перевірка домашнього завдання. III.повідомлення теми та мети уроку. IV.актуалізація опорних знань учнів. Проблемні питання. Чому в давальному відмінку в слові неньці пишеться м’який знак, а в слові Тетянці — ні? Чому в слові сільський два м’яких знака, а в слові уманський — один? Чому в словах різьбяр, тьмяний пишеться м’який знак, а в словах свято, пісня — ні? . Коли вживається м’який знак в українській мові? Чи можемо обійтись без цих знань у повсякденному житті? VI.опрацювання нового матеріалу.


Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української мови 5 клас (нова програма). Уроки № 75–76 Правила вживання м’якого знака. Уроки № 75–76. Правила вживання м’якого знака. Мета: актуалізувати, поглибити й узагальнити знання учнів про правила вживання м’якого знака, виробляти навички правильної вимови та написання слів з орфограмою «М’який знак»; розвивати орфографічне чуття, пам’ять, логічне мислення, уміння співставляти та аналізувати мовні явища. Очікувані результати: учні правильно пишуть слова з м’яким знаком, обґрунтовують вивчену орфограму; користу.


На уроці Ви зможете узагальнити й закріпити знання учнів про вживання м’якого знака, удосконалювати навички правильно вимовляти й писати слова з м’яким знаком, учити визначати істотне в мовному явищі й робити висновки; закріплювати вміння редагувати текст, формувати вміння використовувати здобуті знання на практиці; сприяти розвиткові мислення; виховувати любов до мови.


Учитель української мови та літератури. Тема: урок – казка Вживання м’якого знака. Спрямування: для учнів 5 класу (можна використати при вивченні знака м’якшення у початковій школі). Тема. Вживання м’якого знака. Мета: ознайомити учнів з правилами написання м’якого знака, посилити інтерес до правопису слів, розвивати в них уяву про реальне і фантастичне в літературних творах (художній стиль мовлення). Тип уроку: засвоєння нових знань. Урок-казка.


Презентація до уроку української мови в 5 класі Тема: Правила вживання м’якого знака Мета: Узагальнити й закріпити правила вживання м’якого знака, виробляти орфографічні навички, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов і повагу до рідного слова. Слайд 2. Чому в давальному відмінку в слові «неньці» пишеться м’який знак, а в слові «Тетянці» — ні? Чому в слові «сільський» два м’яких знака, а в слові «уманський» — один? Чому в словах «різьбяр», «тьмяний» пишеться м’який знак, а в словах «свято», «пісня» — ні? Проблемні запитання. Слайд 3.


Конспект уроку. Правила вживання м’якого знака, апострофа. Тренувальні вправи. 5 клас. Тема. Правила вживання м’якого знака, апострофа. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ Мета: узагальнити й закріпити знання учнів про вживання м’якого знака та апострофа, удосконалювати навички правильно вимовляти й писати слова з м’яким знаком та апострофом, вчити визначати істотне в мовному явищі й робити висновки; закріплювати вміння редагувати текст, формувати вміння використовувати здобуті знання на практиці; удосконалювати навички роботи в групі; розвивати усне й писемне мовлення; сприяти розвиткові мислення, культуру сп.


Видеоуроки за 5 класс > Українська мова. Правила вживання знака м'якшення. Частина 1. Урок 53. Урок 54. Урок 55. Мы в твоем телефоне. Вшколе - это твой помощник, который поможет тебе быстро найти ответ на задание или скачать учебник по школьной программе без всяких ограничений.


Трудове навчання. Українська мова. Українська література. Фізика. Гостей: 3. Користувачів: 0. Правила вживання м’якого знака. Уроки № 75–76. Правила вживання м’якого знака. Мета: актуалізувати, поглибити й узагальнити знання учнів про правила вживання м’якого знака, виробляти навички правильної вимови та написання слів з орфограмою «М’який знак»; розвивати орфографічне чуття, пам’ять, логічне мислення, уміння співставляти та аналізувати мовні явища. Очікувані результати: учні правильно пишуть слова з м’яким знаком, обґрунтовують вивчену орфограму; користуються орфографічним словником. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. Тип уроків: комбіновані. § І.


Розробка уроку №13 з Української мови для 5 класу за темою “Апостороф. М’який знак”. Содержание. Апостороф. М’який знак. Мета: повторити основні правила вживання м’якого знака й апострофа; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити слова з поданими орфограмами в текстах, визначати їх роль, уживати апостроф і м’який знак; розвивати творчі вміння використання слів з апострофом і м’яким знаком у висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до рідного краю, батьківської домівки. Правопис: м’який знак та апостроф. Внутрішньопредметні зв’язки: Лексикологія: засвоєння нових слів; уживання іменників у прямому і переносному значенні.


Мета: повторити основні правила вживання м’якого знака й апострофа; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити слова з поданими орфограмами в текстах, визначати їх роль, уживати апостроф і м’який знак; розвивати творчі вміння використання слів з апострофом і м’яким знаком у висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до рідного краю, батьківської домівки. Тип уроку: повторення набутих знань. Обладнання: підручник, таблиці, картки. Хід уроку І. Організаційний момент.


☑ Скачать бесплатно Урок 5 клас. Правила вживання м’якого знака. Сполучення йо, ьо. в формате docx. Конспекты по предмету Украинский язык. Правила вживання м’якого знака. Сполучення йо, ьо. Предмет: Украинский язык. Категория материала: Конспекты. Класс: 5 класс. Автор: Кесорецких Виктория Викторовна это Вы?


Вживання м ' Якого знака та апострофа Мета: узагальнити і закріпити знання учнів. Назвати основні правила вживання апострофа. ІV. Основний зміст роботи на уроці. Урок української мови в 7 класі Конспект уроку української мови в 7 класі Тема: Дефіс у прислівниках. Написання прислівників разом і окремо Тема уроку: Дефіс у прислівниках. Написання прислівників разом і окремо Мета: Розширити уявлення про правопис прислівників; ознайомити з правилами написання прислівників через дефіс, разом, окремо; вчити користуватись словниками; розвивати в учнів мовленнєві уміння і навички, а саме: лексичні, словотвірні

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ігру герої меча і магії 5 без торента

яндекс для носії с3

тим вивер с ключем активації